Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu

Piątek                             800 - 1600

Pierwsza i ostatnia sobota miesiąca     800 - 1200

2 maja 2024 r. (czwartek) biblioteka nieczynna

W maju biblioteka czynna w drugą sobotę
miesiąca - 11.05.2024r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu od października 2009 r mieści się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika. Z biblioteki korzysta obecnie około 1300 czytelników. W lokalu o powierzchni 120 m kw. znajduje się księgozbiór liczący 35 tysięcy woluminów. Na tak bogaty zbiór składa się literatura piękna w wyborze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literatura popularnonaukowa z wszystkich dziedzin wiedzy, regionalna oraz prenumerata czasopism. Biblioteka stara się na bieżąco gromadzić te książki, które cieszą się największym zainteresowaniem i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.  Ich sugestie i prośby są brane pod uwagę przy zakupie nowych pozycji.

Beata Potoniec

Jedną z dziedzin działalności naszej biblioteki jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, aby zaszczepić w nich chęć do czytania i czerpania wiedzy z książek. Często gościmy klasy szkół podstawowych oraz przedszkoli. Podczas tych wizyt prowadzone są lekcje biblioteczne, dla najmłodszych w formie zabawy, starsze dzieci wykonują ciekawe zadania. Bibliotekarze pokazują na czym polega ich praca, jak funkcjonuje biblioteka i poprzez zabawę zachęcają do wypożyczania i czytania książek.

Biblioteka prowadzi także działalność kulturalno-oświatową organizując konkursy czytelnicze, wystawy oraz  spotkania autorskie.