Spotkanie autorskie - Eliza Piotrowska

Pisarka, która na stałe mieszka w Brazylii, opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek związanych z tym krajem.
    Autorka napisała kilkadziesiąt książek, ale najbardziej znana jest z  przepełnionej  humorem serii o cioci Jadzi. W prawdziwy zachwyt wprowadziła wszystkich lalka, która jest podobizną cioci Jadzi i towarzyszy pisarce podczas spotkań z młodymi czytelnikami.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powstają utwory pani Elizy, kiedy napisała pierwszą książkę, a także kim naprawdę jest ciocia Jadzia.
    Możliwość spotkania na żywo autora ulubionych książek była dużym przeżyciem dla czwartoklasistów. Pani Elizie udało się rozbudzić ciekawość dzieci, które jeszcze tego samego dnia wypożyczyły wszystkie, dostępne w bibliotece, książki jej autorstwa.
    Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu w ramach projektu: Książkowe Degustacje – Biblioteki Atrakcje.