Spotkanie autorskie - Hanna Greń

Zaproszenie na spotkanie przyjęli przedstawiciele chełmieckiego samorządu: Andrzej Tyrkiel, przewodniczacy Komisji Kultury oraz radny Jan Mróz. Licznie zgromadzeni czytelnicy byli ciekawi jak pisarka spędza wolny czas, skąd czerpie pomysły do swych powieści, jakie książki czyta. Biblioteka przygotowała pokarm dla duszy, a Stowarzyszenie "Razem dla Kultury" zadbało o pokarm dla ciała; były kołacze, chleb wiejski z łopaty, smalec, ogórki i inne pyszności.
    Hanna Greń urodziła się w Wiśle, a na stałe mieszka w Bielsku-Bialej. Z wyksztalcenia jest ekonomistką, a - jak sama mówi - kryminalistką z wyboru. Jej powieści, pełne intryg i zagadek kryminalnych, ujete są w dwa cykle. Cykl wiślański tworzą cztery powieści: Uśpione królowe (pierwotny tytuł: Cień sprzedawcy snów), Cynamonowe dziewczyny, Otulone ciemnością, Wilcze dziewczyny. Z kolei seria "Polowanie na Pliszkę" to dwie książki: Jak kamień w wodę oraz Światełko w tunelu. Akcja w/w książek osadzona jest na Śląsku Cieszyńskim i okolicach.