Spotkanie autorskie - Joanna Stovrag

Joanna Stovrag jest absolwentką slawistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z zawodu i zamiłowania zajmuje się przekładem i nauczaniem języków południowosłowiańskich. Jest tłumaczem przysięgłym języka bośniackiego, chorwackiego i serbskiego na liście Ministerstwa Sprawiedliwości.
    Pisarka przyjechała wraz z mężem Sejem, ponieważ obydwoje są bohaterami niezwykle porywającej historii przedstawionej w powieści.
    Historią Joanny i jej męża Seja zainteresował się nieżyjący już Waldemar Milewicz, polski korespondent wojenny i dziennikarz, który nakręcił o nich film pt. „Zwykła historia”.
    Pisarka w prezentacji multimedialnej oprowadziła uczestników spotkania po pięknym, malowniczym, pełnym kontrastów Sarajewie, Mostarze i innych zachwycających miejscach. Słuchając opowieści o prawdziwych wydarzeniach z życia Autorki można było w wyobraźni spacerować po urzekających mostach, uliczkach i zaułkach.
    Joanna i Sejo okazali się przemiłymi, sympatycznymi i cudownie zwyczajnymi ludźmi. Na zakończenie spotkania były szczere, indywidualne rozmowy, wspólne zdjęcia i autografy. Spotkanie autorskie zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem dla Kultury”. Organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu oraz Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu za pomoc w przygotowaniu spotkania.