Spotkanie autorskie - Justyna Bednarek

9 września 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmcu odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Justyną Bednarek. Uczestniczyły w nim dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu z wychowawczynią Grażyną Klimczak.
Justyna Bednarek jest autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci, m. in.: Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek, Pięciu sprytnych kun czy tajemniczo brzmiącej Babcochy. Pani Justyna ciekawie opowiadała o swoich książkach i zachęciła dzieci do ich przeczytania. Dla lepszego odbioru i pobudzenia dziecięcej wyobraźni posłużyła się rekwizytami bohaterów swoich książek w postaci kolorowych skarpetek i sprytnych kun.
Ciekawym elementem spotkania było tworzenie przez dzieci własnych skarpetkowych bohaterów oraz wymyślanie ich niesamowitych przygód.  Pomysłów było tyle ile dzieci;skarpetki były piratami, księżniczkami, rycerzami. Znalazła się nawet skarpetka, która była biedna i bezdomna. Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykła kreatywnością i otrzymali nagrody w postaci długopisów, zakładek  i słodyczy. Na zakończenie spotkania można było kupić książki autorki wraz z dedykacją i autografem.
Spotkanie zrealizowano we współpracy z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu w ramach projektu "Maraton Literacki".